کانال تلگرام آلما شبکه

اینستاگرام آلما شبکه

فیسبوک آلما شبکه

توئیتر آلما شبکه

لینکدین آلما شبکه

ربات آلما شبکه

گوگل پلاس آلما شبکه

 

 

 

 

 

 

 

 


 

مجازی سازی کاربردی Application Virtualization:

تکنولوژی نرم افزاری VMware به Applicationها اجازه می دهد بر روی سیستم عامل های متفاوت و حتی بر روی پلت فرم های سخت افزاری متفاوت اجرا شوند و این بدان معناست که بر روی فریم ورک اجرا شود. موارد پیشرفته این تکنولوژی این قابلیت را ایجاد می کند که در صورت از کار افتادن یک اپلیکیشن آن را دوباره اجرا کرده و یک نسخه جایگزین اجرا کند و یا دستیابی با سطح بالایی از توسعه پذیری یک توازن بین چند اپلیکیشن ایجاد می کند. این قابلیت ها در حالی عملیاتی و قابل اجرا است که حتی در بسیاری از موارد نیازی به معماری دوباره و دوباره نویسی اپلیکیشن نیز نخواهد بود. این نوع مجازی سازی دارای دو حالت در سمت سرور و کاربر می باشد که در شکل زیر به نمایش گذاشته شده است.

در این تکنولوژی VMware، داده ها و پردازش در طرف سرور است اما ورودی و خروجی کاربردها و برنامه ها توسط کلاینت و در طرف دیگر اتفاق می افتد و یا به بیان دیگر مجازی سازی دسترسی این امکان را فراهم می آورد که کلاینتی که در طرف دیگر شبکه قرار دارد رابط کاربری که در سرور در حال اجرا است را مشاهده نماید، و کاربرد ورودی های موس و صفحه کلید و دیگر ورودی ها را از کاربر سمت کلاینت دریافت کند. نکته مهم دیگری که در این تکنولوژی وجود دارد این است که ممکن است کاربرد در حال اجرا در سرور که از طریق کلاینت قابل دسترسی است. این بدان معناست که نیازی به یکسان بودن سیستم عامل و حتی پلتفرم سخت افزاری سرور و کلاینت هیچ شباهتی به هم داشته باشد. این تکنولوژی همان سرویس saas می باشد در سیستم پردازش ابری می باشد.

لایه های مجازی سازی نرم افزار VMware:

هر کدام از لایه ها بخشی از یک سیستم کامپیوتری را مجازی سازی می کند.

مجازی سازی دست یابی Access Virtualization:

تکنولوژی سخت افزاری و نرم افزاری VMware این امکان را ایجاد می نماید که ابزار به هر کاربردی دست پیدا کنند، بدون اینکه هر یک (ابزار و کاربرد) اطلاعات زیادی در مورد دیگری داشته باشد. کاربرد ابزاری را می بینید که با آن کار می کند و ابزار نیز کاربرد را. در بعضی موارد جهت افزایش کارایی، سخت افزارهای خاص در دو طرف شبکه نصب می شوند. در شکل زیر این مدل نشان داده شده است.

مدل مجازی سازی نرم افزار VMware :

اغلب اوقات با ارائه یک مدل مرجع، می توان فهم یک مسئله و یا یک تکنولوژی را آسان نمود. شکل زیر یک مدل معروف از مجازی سازی را ارائه می کند. البته باید توجه داشت که معمولاً مدل های مرجع، با گذشت زمان و تغییر تکنولوژی ها باید بروز شوند تا اعتبار خود را حفظ کنند و همچنان به عنوان یک مدل مرجع باقی بمانند.

مجازی سازی توسط VMware:

مجازی سازی بوسیله نرم افزار VMware شیوه ای است برای دورنگه داشتن کاربردها و مولفه های زیرین آن ها از سخت افزاری که آن ها را اجرا و پشتیبانی می کند و تکنولوژی است که یک دید منطقی و مجازی از منابع موجود ارائه می نماید. این مجازی سازی ممکن است تفاوت بسیار زیادی با دید واقعی داشته باشد.

برای مجازی سازی نرم افزار VMware می توان اهداف زیر را برشمرد:

- سطح بالاتری از کارایی

- توانایی دسترسی مستمر

- قابلیت توسعه پذیری

- مدیریت آسان تر

- قابلیت اطمینان بالاتر

- امنیت بیشتر

انواع مجازی سازی

 

 ALMA Co. Design@almanet.ir - Iran Legrand Distributor