کانال تلگرام آلما شبکه

اینستاگرام آلما شبکه

فیسبوک آلما شبکه

توئیتر آلما شبکه

لینکدین آلما شبکه

ربات آلما شبکه

گوگل پلاس آلما شبکه

 

 

 

 

 

 

 

 


 

دو نوع Hypervision وجود دارد، هایپرویژن نوع 1، که بر روی سیستم فیزیکی اجرا می شود و هایپرویژن نوع 2، که ماشین های مجازی میهمان را به عنوان یک Process در سیستم عامل نصب شده بر روی سخت افزار اجرا می کند، که البته هر کدام از این Processها کنترل کامل سیستم خود را دارد، که فقط بخشی از منابع سیستم فیزیکی اصلی را در اختیار دارد.

مجازی سازی سیستم عامل و بخش بندی این امکان را فراهم می کنند تا تعدد کاربر تحت یک سیستم عامل و بطور کاملا ایزوله شده و هر یک در محیط محافظت شده خود اجرا شوند. هر یک از این کاربردها بر روی سیستم خود اجرا شده و منابع خود را مدیریت می کند.

هایپرویژن Hypervision پلتفرم مجازی سازی است که این امکان را به شما می دهد تا بتوانید چندین سیستم عامل را بر روی یک سیستم فیزیکی واحد که آن را Host می نامند، اجرا کنید. عملکرد اصلی Hypervision این است که برای هر یک از ماشین های مجازی سازی یک محیط ایزوله ایجاد کند. هایپرویژن نوع 1 بر روی سخت افزار اجرا شده و عملکرد آن شبیه برنامه کنترل است. سیستم عامل های میهمان هم بر روی ماشین های مجازی که بر روی لایه هایپرویژن قرار دارند اجرا می شوند. در شکل زیر این موضوع نمایش داده شده است.

یک سیستم به جای چند سیستم و چند سیستم به جای یک سیستم:

همانطور که در شکل  نمایش داده شده است، تفاوت زیادی وجود دارد بین اینکه یک سیستم از دید خارجی چند سیستم دیده می شود یا چند سیستم از درون یک سیستم را ببینند. نرم افزار ماشین مجازی کل نرم افزار را که سیستم می سازد در داخل فایل ماشین مجازی کپسوله می کند. Hypervision می تواند یک یا چند ماشین مجازی سازی را بر روی یک ماشین فیزیکی اجرا کند.

روند مجازی سازی Process Virtualization:

تکنولوژی نرم افزاری VMwareکه این امکان را می دهد تا پیکربندی سخت افزار فیزیکی از دید سرویس های سیستم عامل و کاربرد مخفی بماند. این تکنولوژی اجازه می دهد تا چند سیستم بتوانند یک سیستم دیده شوند و یا برعکس این اتفاق روی دهد، یک سیستم بتواند از دید خارجی چندین سیستم دیده شود. از مزایای این نوع مجازی سازی می توان به افزایش کارایی، دسترسی به سطح بالایی از گسترش پذیری، قابلیت اعتماد بالاتر Reliability، دسترسی همیشگی High Availability، دستیابی به سرعت بالاتر در پردازش، همچنین ایجاد محیط های متفاوت بر روی یک سیستم فیزیکی منفرد، اشاره کرد.

مجازی سازی در VMware دارای پنج فرم مختلف می باشد:

- ناظر پردازش موازی Parallel Processing Monitor

- ناظر مدیریت Worked Management Monitor

- ناظر قابلیت دسترسی بالا High Availability

- نرم افزار ماشینی مجازی Virtual Machine

 

مجازی سازی سیستم عامل و بخش بندی پروسه مجازی سازی یکی از سه کار را انجام می دهد:

1- کپسوله کردن سیستم عامل به صورتی که تعداد زیادی ماشین مجازی می توانند بر روی یک سیستم اجرا شوند.

2- متصل کردن چند سیستم برای اینکه یک کاربرد و یا داده بین آن ها توزیع شده تا بتوان به کمک پردازش موازی کارایی را بالا برد.

3- متصل کردن چند سیستم تا در صورتی خرابی یکی از آن ها سیستم متوقف نشده و به کمک بقیه ماشین های متصل به مجموعه به کار خود ادامه دهد.

روند مجازی سازی

 

 ALMA Co. Design@almanet.ir - Iran Legrand Distributor